Můžeme být zasaženi ještě horším virem, totiž sobeckou lhostejností, varoval papež František

Papež František vyzval svět, aby při uzdravování z epidemie způsobené koronavirem myslel na všechny a neopomenul žádnou část společnosti. Jinak to podle něj povede k ještě horší nákaze. Papež poprvé za více než měsíc opustil Vatikán a nedělníí mši na neděli božího milosrdenství sloužil v téměř prázdném římském kostele Santo Spirito in Sassia.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František | Zdroj: Vatican Media/Reuters

Pontifex řekl, že při uzdravování z nemoci covid-19 nadešel čas napravit všeobecnou nespravedlnost, která oslabuje zdraví celého lidstva.

„Teď, když očekáváme pomalé a namáhavé uzdravování z pandemie, existuje riziko, že zapomeneme na ty, kdo zůstali v pozadí. Můžeme pak být zasaženi ještě horším virem, totiž sobeckou lhostejností. Virem, jenž se šíří dojmem, že je život lepší, když je lepší pro mě, a že všechno bude dobré, když je to dobré pro mě,“ řekl František.

Papež naposledy z Vatikánu vyšel 15. března, aby se v Římě pomodlil za ukončení pandemie. Neděle božího milosrdenství připadá u katolíků na první neděli po Velikonocích.

V Itálii nemoc covid-19 usmrtila už přes 23 tisíc lidí. Vatikán se podrobil nařízení italských úřadů a pro veřejnost se uzavřel, papež proto slouží mše a dává audience bez přítomnosti veřejnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme