Počet nakažených koronavirem přesáhl 17 milionů, polovina případů je v USA, Brazílii a Indii

Koronavirem se po celém světě nakazilo už přes 17 milionů lidí, vyplývá ze statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU). Více než polovina všech případů přitom připadá na tři země - Spojené státy, Brazílii a Indii. Tato trojice, ale i řada dalších evidují rekordní denní přírůstky nakažených. Velké evropské země jako Německo, Francie či Británie hlásí měsíční maxima. Mrtvých je celosvětově podle JHU přes 667 tisíc.

Praha (Aktualizováno: 21:53 30. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově se koronavirem v USA nakazilo více než 68 tisíc lidí. | Zdroj: Reuters

V USA, které pandemie zasáhla nejhůře, ve středu zemřelo dalších 1267 lidí s covidem-19. Celková bilance úmrtí v USA překročila 150 500. Nově se koronavirem nakazilo více než 68 tisíc lidí, celkem země eviduje přes 4,4 milionu infekcí.

Rekordní denní přírůstek bezmála 70 tisíc nakažených v noci na čtvrtek ohlásila také Brazílie, který zároveň registrovala rekordní nárůst úmrtí pacientů s covidem-19; během jediného dne jich zemřelo 1595. Testy koronavirovou nákazu v Brazílii dosud prokázaly u více než 2,5 milionu lidí, z nichž od začátku nynější pandemie 90 134 zemřelo.

Ekonomika USA ve druhém čtvrtletí klesla o 32,9 procenta. Nejvíce od roku 1947, od kdy se údaje sledují

Číst článek

V Indii, která je s bezmála 1,6 milionu infekcí třetí nejhůře zasaženou zemí na světě, přibylo poprvé více než 50 tisíc případů za 24 hodin. Zatímco ve velkých městech jako v Dillí či Bombaji se situace pomalu zlepšuje, na indickém venkově počet lidí s covidem-19 rychle roste. Počet úmrtí na komplikace spojené s infekcí se v zemi za den zvýšil o 775 na téměř 35 tisíc.

Výrazný nárůst případů hlásí i Německo, kde za poslední den evidovali 902 nově nakažených. Je to nejvyšší denní bilance od května, nepočítá-li se červnová lokální infekční erupce na jatkách v Severním Porýní-Vestfálsku.

V posledních týdnech se německá denní bilance držela stabilně mezi 300 a 500 nově nakaženými. Berlínský Institut Roberta Kocha varoval před možnou druhou vlnou epidemie. Celkem již Německo eviduje 207 828 infikovaných a 9136 obětí s covidem-19.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Ve Francii za poslední den přibylo 1377 případů nákazy. Téměř se tak vyrovnala středeční bilance, která byla nejvyšší za více než měsíc. Celkový počet infikovaných podle úřadů vzrostl na 185 196, JHU nicméně vlivem odlišné metodiky uvádí 222 469 nakažených. S covidem-19 zemřelo ve Francii již 30 254 osob.

Nejvíce nakažených v Německu za poslední týdny, za nárůst může podle šéfa institutu nezodpovědnost lidí

Číst článek

Na jednotkách intenzivní péče je momentálně 381 lidí s covidem-19, což je první nárůst za posledních 16 týdnů. Jedním ze současných ohnisek nákazy ve Francii je bretaňské přímořské letovisko Quiberon, kde se infekce potvrdila již u 72 osob.

Měsíční maximum ve čtvrtek registrovala také Británie, kde za poslední den přibylo 846 nakažených. Za poslední dva dny se jedná o třetinový nárůst. S covidem-19 zemřelo dalších 38 lidí, čímž se celková bilance obětí zvýšila na 45 999. V zemi se 67 miliony obyvatel se nákaza dosud potvrdila u 302 301 lidí.

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock prohlásil, že se obává nové vlny pandemie covidu-19 v Evropě a že britská vláda nebudeváhat s novým zavedením karanténních opatření, pokud to bude nutné.

Polsko zvažuje karanténu

V Rusku přibylo dalších 5509 infikovaných osob a 129 pacientů zemřelo. Zatímco počet nakažených v porovnání s předchozím dnem stoupl o více než 500 případů, počet obětí naopak klesl ze 169, které země ohlásila ve středu.

Na Ukrajině přibylo za poslední den rekordních 1197 nových infekcí; celkový počet nakažených přesáhl 69 tisíc a zemřelo 1673 lidí. Nejvíce nových případů přibývá ve Lvovské oblasti, v hlavním městě Kyjevě a v Ivano-Frankivské oblasti.

Také Polsko ohlásilo rekordní přírůstek nových případů koronaviru - za uplynulý den 615. Ministerstvo zdravotnictví informovalo také o dalších 15 úmrtích s covidem-19. Úřady zvažují obnovu karantény pro lidi vracející se z některých zemí, kde znovu začalo případů přibývat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme