Švédsko poprvé od března nevykázalo žádné úmrtí s koronavirem. Údaje ale hlásí se zpožděním

Švédsko nevykázalo za posledních 24 hodin žádné úmrtí související s nemocí covid-19. Stalo se tak poprvé od 13. března. S odvoláním na švédské úřady to napsala agentura Reuters. Ta ale upozornila, že o víkendech jsou obvykle údaje hlášeny se zpožděním. Skandinávská země je známá svým poměrně benevolentním přístupem k pandemii způsobené koronavirem.

Stockholm Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé 8. května ve švédském Stockholmu

Lidé 8. května ve švédském Stockholmu | Foto: Henrik Montgomery /TT News Agency | Zdroj: Reuters

Švédské úřady nechaly na odpovědnosti občanů, aby dodržovali doporučení ohledně odstupů a hygienických pravidel. Otevřeny zůstaly základní školy, kavárny, restaurace i obchody.

Nemocí covid-19 se ve světě nakazilo šest milionů lidí. V Brazílii přibylo přes 33 tisíc případů

Číst článek

Úřad veřejného zdraví usoudil, že švédský přístup je dlouhodobě udržitelný, a odmítl krátkodobější přísné restrikce, které považoval za nepříliš účinné v poměru k jejich dopadu na společnost jako celek.

Švédský přístup má své kritiky, kteří jej považují za nebezpečný experiment. V posledním týdnu mělo Švédsko v Evropě nejvyšší počet úmrtí s covidem-19 v poměru k počtu obyvatel.

Celkově si nemoc ve Švédsku zatím vyžádala 4395 životů, napsala agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme