Kampaň Sbírej pro Británii podpořil i princ Charles. ‚Jídlo nevzniká kouzlem,‘ říká ve videu

Britský princ Charles podpořil kampaň, s jejíž pomocí se vláda snaží přesvědčit obyvatele, aby v koronavirové krizi podpořili farmáře a pomohli jim se sezonním sběrem vypěstovaného ovoce a zeleniny. Kvůli cestovním restrikcím budou britskému zemědělství letos chybět desetitisíce dělníků, kteří dříve do Británie jezdili za prací zejména z východní Evropy. Podle následníka trůnu je potřeba, aby nyní přiložili ruku k dílu Britové.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“I do not doubt that the work will be unglamorous and, at times, challenging. But it is of the utmost importance and, at the height of this global pandemic, you will be making a vital contribution to the National effort.” . The Prince of Wales has shared a message in support of the #PickforBritain campaign, which encourages anyone looking for work during these unprecedented times to consider a job picking fruit and vegetables this summer. A farmer himself, The Prince is Patron or President of many organisations that help preserve rural communities and protect British agriculture. Find out more about the Pick for Britain campaign and how you can get involved through the link in our Instagram Story.

Příspěvek sdílený Clarence House (@clarencehouse),

„Jídlo nevzniká nějakým kouzlem, je výsledkem práce našich zemědělců a pěstitelů,“ řekl princ ve videu, které se objevilo na jeho oficiálním účtu na instagramu.

Ovoce a zelenina zdražují. Zemědělcům chybí stovky lidí, s problémy se potýkají i dopravci

Číst článek

„V následujících měsících bude potřeba tisíců lidí, kteří pomohou sbírat úrodu... Nepochybuji o tom, že to bude monotónní a často úmorná práce. Ale je velice důležité, že v dobách globální pandemie přispějete k úsilí celého národa,“ zdůraznil.

Vláda zahájila kampaň nazvanou Sbírej pro Británii (Pick for Britain) minulý měsíc poté, co se ukázalo, že zemi letos budou výrazně chybět pracovní síly v zemědělství. Ministr životního prostředí George Eustice začátkem měsíce odhadl, že je v zemi je nyní oproti obvyklému stavu jen zhruba třetina sezonních pracovníků.

Odhaduje se, že v období od dubna do října britští farmáři potřebují 70 000 až 90 000 lidí pro zajištění výsadby, sběru úrody a jejího zpracování. Britové v minulosti tvořili pouze nepatrnou část této pracovní síly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme