Italský mafiánský boss odsouzený na dvacet let je kvůli koronaviru v domácím vězení

Italský soud propustil kvůli koronavirové pandemii do domácího vězení jednoho z prominentních mafiánských bossů, který si odpykával dvacetiletý trest ve věznici Sassari na Sardinii. Šedesátiletý Pasquale Zagaria patří k vůdcům klanu Casalesi, jedné z nejobávanějších odnoží neapolské mafie Camorra. Soud rozhodl, že kvůli těžké nemoci mu teď ve vězení hrozí nákaza. Informovala o tom v sobotu agentura ANSA.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senior ve vězení. Ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

Propuštění Zagarii a také dalších postav organizovaného zločinu vzbudilo v Itálii ostré debaty. Zejména pravicové strany tvrdí, že vláda zanedbala své povinnosti a ohrožuje bezpečnost občanů. Italskou justici kritizují i spolky zastupující oběti trestných činů.

Benešová vyhověla požadavku Vězeňské služby. Někteří odsouzení zatím nemusí nastoupit do vězení

Číst článek

Soudce rozhodl, že v případě Zagarii není věznice schopna kvůli pandemii zajistit odpovídající zdravotní péči. Boss si tak nyní trest odpykává doma v lombardské Brescii.

„Zagaria je jeden z mnoha bossů, kteří v době nouzového stavu kvůli covid-19 směli opustit věznici. Je nepřijatelné, aby se na svobodu dostávali ti nejnebezpečnější trestanci,“ napsali poslanci pravicové strany Liga.

Ministr spravedlnosti Alfonso Bonafede kvůli četným stížnostem nařídil, aby byl verdikt soudu podroben přezkumu. Podle něj je zejména třeba prověřit, zda podmínky ve věznici skutečně byly natolik ohrožující, že Zagaria nemohl zůstat za mřížemi.

Pasquale Zagaria je podle agentury DPA bratrem nejvyššího šéfa klanu Casalesi Michela Zagarii, kterého policie dopadla v roce 2011 po 16 letech na útěku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme