Norsko má prvního nakaženého koronavirem. Pacient se před týdnem vrátil z Číny a je v karanténě

Norsko se ve středu stalo další evropskou zemí, která oznámila výskyt nového typu koronaviru na svém území. Norský institut veřejného zdraví FHI podle televize NRK sdělil, že pacient, kterému se daří dobře a který je nyní v domácí karanténě, se před týdnem vrátil z Číny.

Oslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle FHI je velmi nepravděpodobné, že by infikovaný představoval nebezpečí pro ostatní (ilustrační foto) | Zdroj: Pofimedia

Podrobnosti o nakaženém zveřejněny nebyly, oznámeno ale bylo, že žije v severonorském přístavním městě Tromsö. Podle FHI je velmi nepravděpodobné, že by infikovaný představoval nebezpečí pro ostatní, úřady se nicméně snaží určit všechny osoby, se kterými se po návratu z Číny setkal.

Epidemiolog Prymula: Karanténa je jediné opatření, které v tuto chvíli můžeme proti koronaviru aplikovat

Číst článek

Nyní oznámený případ je první na území Norska. Shodou okolností ve středu Itálie, která se s nákazou potýká, sdělila, že v zemi se nakazil norský student. Pacient je v nemocnici.

Nové případy koronaviru oznámily také Švédsko s Finskem, které s Norskem sousedí a kde nákaza byla potvrzena již dříve.

Ve Švédsku byla nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, nově diagnostikována u muže z Göteborgu. Onemocnění se u něj projevilo krátce po návratu ze severní Itálie. Nyní je v nemocnici na pozorování, podle portálu The Local se ale cítí dobře.

Nákaza byla ve středu potvrzena i u Finky, která rovněž pobývala v severní Itálie, konkrétně v Miláně. Finská televize YLE uvedla, že nakažená žena, která se cítí dobře, se vrátila v neděli a v pondělí kontaktovala nemocnici. Po svém návratu se ve Finsku setkala se dvěma lidmi, s oběma jsou zdravotnické úřady v kontaktu

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme