Kubánská vláda zastavila veřejnou dopravu a uzavřela nákupní centra. V zemi evidují 620 nakažených

Ve snaze zabránit šíření nákazy koronaviru v sobotu kubánská vláda rozhodla o zastavení veřejné dopravy a uzavření velkých nákupních center. S odvoláním na oznámení kabinetu na twitteru o tom v sobotu informovala agentura DPA.

Havana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista v Havaně organizuje frontu na nákup potravin | Foto: Alexandre Meneghini | Zdroj: Reuters

Výjimku ze zákazu budou mít pouze ti zaměstnanci, kteří „poskytují životně důležité služby“, jako například lékaři. V provozu zůstane také nákladní doprava.

V Česku je 5902 potvrzených případů nákazy, 411 pacientů se vyléčilo a 129 zemřelo

Číst článek

Zásobování produkty denní potřeby bylo na karibském ostrově kvůli embargu Spojených států omezené již před koronavirovou pandemií, připomíná DPA. Současná krize však podle místních médií vedla k ještě větším frontám před obchody s potravinami.

Podle nejnovějších opatření nesmějí bary ani restaurace nabízet ke konzumaci na místě žádné jídlo či alkoholické nápoje, musejí rovněž zavřít do osmé hodiny večerní.

Kubánské úřady dosud zaznamenaly především „importované“ případy nákazy koronavirem. Podle oficiálních údajů se dosud infikovalo 620 lidí a 16 jich nemoci covid-19 podlehlo. Ministerstvo zdravotnictví počítá s tím, že počet případů nákazy dosáhne nejvýše 4000.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme