Zdravotní stav britského předsedy vlády Johnsona se zlepšil. V nemocnici kouká na trilogii Pán prstenů

Zdravotní stav britského premiéra Borise Johnsona, který trpí nemocí covid-19, se dál zlepšuje. S odvoláním na vládního mluvčího o tom v sobotu informovala agentura Reuters. Podle stanice Sky News si Johnson čas v nemocnici krátí luštěním sudoku a sledováním filmů. Zhlédl mimo jiné fantasy trilogii Pán prstenů.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský předseda vlády Boris Johnson se po nákaze koronavirem již uzdravuje | Foto: POOL | Zdroj: Reuters

„Premiér nadále dělá velmi dobré pokroky,“ uvedl mluvčí úřadu vlády. Už v pátek řekl, že Johnson dokáže ujít kratší vzdálenost a má dobrou náladu. Zdůraznil rovněž, že je předseda vlády „v rané fázi“ zotavování. Kdy Johnson nemocnici opustí, ale stále není jasné.

V Česku je 5902 potvrzených případů nákazy, 411 pacientů se vyléčilo a 129 zemřelo

Číst článek

Pětapadesátiletý Johnson 27. března oznámil, že se nakazil koronavirem. Příznaky nemoci řadu dní neustupovaly, proto jej minulou neděli převezli do nemocnice. V pondělí odpoledne se jeho zdravotní stav zhoršil, lékaři jej proto přeložili na jednotku intenzivní péče. Na ní strávil tři noci. Ve čtvrtek večer se premiér vrátil na běžné lůžkové oddělení.

Nenarozené dítě

Podle stanice Sky News si Johnson čas krátí hraním her. Luští prý například sudoku. Dívá se také na filmy. Zhlédl mimo jiné trilogii Pán prstenů či komedii Withnail a já. Náladu se podle Sky News snaží premiérovi zvednout také jeho těhotná snoubenka Carrie Symondsová, která mu posílá dopisy a fotografie jejich nenarozeného dítěte z ultrazvuku.

Johnson už není na jednotce intenzivní péče. Britského premiéra přesunuli na běžné oddělení

Číst článek

Sama Symondsová minulou sobotu uvedla, že poslední týden strávila v posteli s hlavními příznaky nákazy. Dodala ale, že už se uzdravuje.

V Británii podle páteční statistiky zemřelo na covid-19 už 8958 lidí. Mezi čtvrtečním a pátečním večerem přitom zemřelo 980 lidí, což je více úmrtí, než kolik jich kdy za 24 hodin zaznamenala nejpostiženější evropská země Itálie. Mezi oběťmi epidemie v Británii je i 19 zdravotníků včetně 11 lékařů. Celkem se v zemi koronavirem nakazilo přes 70 000 osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme