Koroner potvrdil, že se zdravotnice, kterou napálili australští moderátoři, oběsila

Zdravotní sestra z nemocnice krále Edwarda VII, kde byla hospitalizovaná těhotná vévodkyně z Cambridge, se oběsila. Vyplývá to ze zprávy koronera. Podle ní měla zranění i na zápěstích. Sestra se stala obětí fingovaného telefonátu australského rozhlasu kvůli hospitalizované Kate. Následně ji našli oběšenou v nemocniční ubytovně. V pokoji nechala dva dopisy na rozloučenou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smrt oběšením potvrdil u zdravotní sestry koroner během vyšetřování její smrti u londýnského soudu

Smrt oběšením potvrdil u zdravotní sestry koroner během vyšetřování její smrti u londýnského soudu | Zdroj: Reuters

Spolupracovník ČRo Ivan Kytka na Rádiu Česko v souvislosti s nešťastnou událostí řekl, že narazily na sebe tři kulturní světy, z nichž každý má podíl na tragické smrti zdravotní sestry.

„Ten první je australský, tamější rozhlasové stanice používají fingované telefonáty jako běžnou záležitost k pobavení publika. Druhou kulturní entitou je britská královská rodina a její soukromá lékařská péče a tou třetí byl fakt, že zdravotní sestra původně pocházela z Indie,“ připomněl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakci britských médii na sebevraždu zdravotní sestry po fingovaném telefonátu přiblížil spolupracovník ČRo v Londýně Ivan Kytka.

Kondolence pozůstalé rodině vyjádřil britský premiér David Cameron, který také podotkl, že je třeba se z této smutné události poučit. Moderátoři australské rozhlasové stanice 2Day FM vyjádřili nad celou záležitostí lítost, rozhlasová stanice nabídla peníze pro rodinu sestřičky.

Podle Kytky kromě etických otázek vzbudila smutná událost i dohady o fungování nemocnice krále Edwarda VII.

„Jak je možné, že v půl páté ráno, kdy se australští moderátoři dovolali, nebyl nikdo na telefonní ústředně a hovor musela přijmout nešťastná sestra. Ani příbuzný pacienta nedostane tolik informací, jako dostala australská rozhlasová stanice,“ přiblížil.

V Británii se podle něj v souvislosti s nešťastnou událostí hovoří o zprávě Levensonovy komise, která zkoumala poměry v místních médiích. „A vyvolalo to otázky, nakolik mají být britská média dále a více regulována. Zda by například podobný fingovaný telefonát neměl být i v Británii zakázán. I když britské rozhlasové stanice se podobných ‘žertíků‘ dopouštějí podstatně méně než Australané,“ doplnil Kytka.

Vladimír Kroc, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme