U Korsiky se srazily lodě, do moře unikly tisíce litrů paliva. Jejich odstranění potrvá několik dní

Mezi italským přístavem Janov a francouzským ostrovem Korsika se v neděli srazila kyperská kontejnerová loď a tuniský trajekt. Při nehodě unikly do moře tisíce litrů paliva. Uvedla to v pondělí agentura AFP, podle níž odstranění palivových skvrn potrvá několik dní. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Janov/Marseille Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Korsiky se srazily dvě lodě, do moře unikly tisíce litrů paliva | Foto: Benoit Emile | Zdroj: ČTK/AP

Tuniský trajekt do kontejnerové lodě, která kotvila 30 kilometrů od severního cípu Korsiky, narazil v neděli brzy ráno. Prorazil při tom nejméně jednu palivovou nádrž kyperského plavidla. Do vody se podle odhadů francouzských úřadů dostalo 40 až 200 kubických metrů paliva.

Francie a Itálie na místo vyslaly po dvou lodích, které se pokoušejí pomocí plovoucích zábran znemožnit šíření paliva na hladině. Zatím není jasné, proč se na relativně klidném moři a za dobré viditelnosti nehoda stala.

Agentura AFP připomíná, že na poloostrově Cap Corse na severu Korsiky a v přilehlé polopoušti Les Agriates se rozkládá přírodní park.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme