Za korupci doživotí. Čínský soud poslal do vězení bývalého šéfa generálního štábu armády

K doživotnímu trestu vězení byl ve středu odsouzen někdejší náčelník generálního štábu čínské armády Fang Feng-chuej. Soud ho shledal vinným z korupce, informovala agentura Reuters.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K doživotnímu trestu vězení byl ve středu odsouzen někdejší náčelník generálního štábu čínské armády Fang Feng-chuej | Foto: Thomas Peter/ | Zdroj: Reuters

Fang byl členem vlivné Ústřední vojenské komise Komunistické strany Číny, která je oficiálně pověřena řízením Čínské lidové osvobozenecké armády. Ve funkci šéfa generálního štábu působil od roku 2012 do roku 2017, kdy mimo jiné doprovázel prezidenta Si Ťin-pchinga na jeho první schůzce s šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem.

Exšéf čínské propagandy se přiznal k přijetí úplatku přes 104 milionů korun

Číst článek

Loni byl ale bývalý armádní generál vyloučen z řad čínské komunistické strany pro podezření z korupce. Ve středu ho soud shledal vinným z úplatkářství a nahromadění obrovského bohatství, jehož původ nedokázal vysvětlit.

Čínští armádní důstojníci, penzionovaní i v aktivní službě, tvrdí, že úplatkářství je v ozbrojených silách tak rozšířené, že by mohlo podlomit schopnost Číny vést válku. Velká část armádních korupčních afér se týká prodeje funkcí v armádě.

Si Ťin-pching při svém nástupu do úřadu označil korupci za největší hrozbu pro budoucnost Komunistické strany Číny a slíbil tvrdý postup jak proti níže postaveným provinilcům, tak proti zkorumpovaným politickým špičkám.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme