Korupce při prodeji Unipetrolu zatím neprokázána

Krakovská prokuratura zatím nemá žádné přímé důkazy, které by svědčily o korupci při prodeji Unipetrolu polskému PKN Orlen. Oznámil to mluvčí prokuratury Jerzy Balicki. Krakovská prokuratura zkoumá koupi Unipetrolu jako jednu z nitek mnohem většího případu Orlen, polské palivové mafie a praní špinavých peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák

Krakov požádal o videozáznam rozhovoru mezi polským lobbistou Jackem Spyrou a bývalým šéfem sekretariátu českého premiéra Zdeňkem Doleželem. "Neznáme ještě obsah kazety a nemůže tedy mluvit o korupci, natož o předávání úplatků," upřesnil mluvčí prokuratury Jerzy Balicki. Reagoval tím také na informace českého i polského tisku o dvaačtyřiceti milionech eur, které si měli rozdělit čeští a polští politici.

Prokuratura ale přiznává, že shromážděný materiál budí pochybnosti o kontraktu s PKN Orlen - podezření vyvolávají zejména nevýhodné smlouvy, které Orlen uzavřel.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme