Korupce při prodeji Unipetrolu zatím neprokázána

Krakovská prokuratura zatím nemá žádné přímé důkazy, které by svědčily o korupci při prodeji Unipetrolu polskému PKN Orlen. Oznámil to mluvčí prokuratury Jerzy Balicki. Krakovská prokuratura zkoumá koupi Unipetrolu jako jednu z nitek mnohem většího případu Orlen, polské palivové mafie a praní špinavých peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Krakov požádal o videozáznam rozhovoru mezi polským lobbistou Jackem Spyrou a bývalým šéfem sekretariátu českého premiéra Zdeňkem Doleželem. "Neznáme ještě obsah kazety a nemůže tedy mluvit o korupci, natož o předávání úplatků," upřesnil mluvčí prokuratury Jerzy Balicki. Reagoval tím také na informace českého i polského tisku o dvaačtyřiceti milionech eur, které si měli rozdělit čeští a polští politici.

Prokuratura ale přiznává, že shromážděný materiál budí pochybnosti o kontraktu s PKN Orlen - podezření vyvolávají zejména nevýhodné smlouvy, které Orlen uzavřel.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme