Španělsko zakázalo jachtařům dlouhodobě plout v pobřežních vodách. Důvodem jsou útoky kosatek

Španělsko zakázalo plout jachtám ve vzdálenosti 100 kilometrů od pobřeží na severozápadě země. Důvodem jsou útoky kosatek, jež v této oblasti poničily trupy několika lodí, informovala agentura AP.

Madrid Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákaz vydaný španělským ministerstvem dopravy platí pro plavidla do 15 metrů. Oblast s omezením se podle úřadu může rozšířit v závislosti na „migračních trasách“ těchto kytovců.

VIDEO: Hledají potravu, nebo míří ke Gibraltaru? Rybář zpozoroval kosatky v Messinské úžině u Sicílie

Číst článek

Jachty mohou opustit přístav, aby se dostaly na otevřené moře mezi mysy Prioriňo Grande a Punta de Estaca de Bares v regionu Galicie, nesmí ale plout dlouhodobě v pobřežních vodách.

Podle ministerstva se první incident se srážkou plavidla s kosatkou odehrál 19. srpna. Od té doby byla poškozena řada dalších lodí, z nichž některé musely požádat o pomoc pobřežní stráž poté, co se staly neovladatelnými.

Média zveřejnila video natočené jachtaři, na němž skupina kosatek krouží kolem lodi a podle výroků posádky poškodila kormidlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme