Kosovo mají uznat další země

Republiku Kosovo uznají zřejmě v příštích dnech další země. Prohlásil to kosovský prezident Fatmir Sejdiu po návratu z bezpečnostní konference v Mnichově.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Priština - Kosovo

Priština - Kosovo | Foto: www.prishtina-komuna.org

"Obdržel jsem přísliby, že dojde k pozitivním krokům směrem k dalšímu uznání nezávislosti Kosova," prohlásil Fatmir Sejdiu na letišti v Prištině. Sejdiu ocenil rozhovory s českým premiérem Mirkem Topolánkem a se šéfy diplomacie Španělska a Pákistánu.

Evropská unie i samotné Kosovo a Albánie vyvíjejí značnou diplomatickou aktivitu pro uznání nového státu právě při blížícím se prvním výročí vyhlášení samostatnosti. . Novou zemi zatím uznalo 54 států světa včetně USA a 22 členských zemí Evropské unie.

Srbská policie se zřejmě bude účastnit misí EU

Srbská policie se chce účastnit misí Evropské unie. Prohlásil to srbský vicepremiér a ministr vnitra Ivica Dačič. Podle Srbska jde o další krok země v přibližování k Unii. Účast srbské policie v misích Evropské unie velký význam. uvedl Ivica Dačič a dodal, že to přispěje také k vymezení a posílení její role.ve společnosti.

Srbští policisté už podle ministra vnitra úspěšně působí v mírových misích policejního charakteru na Haiti a v Libérii. Srbsko se také podílí na vojenském programu Partnerství pro mír Severoatlantické Aliance, O členství v NATO ale země neusiluje, protože srbský parlament zatím rozhodl o její neutralitě.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme