Za slzný plyn v parlamentu podmínky. Kosovský soud odsoudil čtyři poslance za narušení hlasování

Soud v kosovské metropoli Prištině ve středu udělil čtyřem poslancům za nacionalistické hnutí Sebeurčení podmíněné tresty vězení. Podle televizní stanice TVKlan je shledal vinnými z toho, že v kosovském parlamentu použili slzný plyn, aby zabránili hlasování o důležitých rozhodnutích.

Priština Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slzný plyn (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Čtveřice zástupců opozičního Sebeurčení v parlamentu několikrát v roce 2015 použila slzný plyn, aby zabránila schválení dohod se Srbskem a Černou Horou.

Srbsko zuří. Interpol zrušil zatykač na kosovského premiéra Haradinaje podezřelého z válečných zločinů

Číst článek

Jedna dohoda, uzavřená s Bělehradem, se týká vytvoření Společenství srbských obcí, tedy oblastí v Kosovu s většinovým srbským obyvatelstvem. Druhou je dohoda o vymezení společné hranice s Černou Horou. Schválení obou těchto dohod je zatím stále v nedohlednu.

Mezi odsouzenými je bývalý šéf Sebeurčení Albin Kurti, kterého soud stejně jako jeho stranickou kolegyni Doniku Kadajovou Bujupiovou potrestal podmínečným vězením v délce jednoho roku a šesti měsíců.

Další viníci, Albulena Haxhiuová a Faton Topalli, dostali rok a tři měsíce, respektive rok a dva měsíce. Všichni mají shodně dvouletý odklad výkonu trestu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme