Kosovského expremiéra vyprovodily do Haagu stovky Albánců

Dopoledne odletěl z Prištiny do Haagu bývalý kosovský premiér Ramuš Haradinaj. Po úterní rezignaci na svou funkci se dobrovolně vzdal mezinárodnímu tribunálu, kde bude odpovídat na otázky soudu související s obviněním z válečných zločinů v Kosovu. Haradinaje doprovodily na prištinské letiště stovky kosovských Albánců, kteří s obviněním haagského tribunálu nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kos. Mitrovica - před "zónou důvěry" | Foto: Robert Mikoláš

Haradinaj má být odpovědný za zabíjení kosovských Srbů v roce 1999, kdy byl jedním z velitelů Kosovské osvobozenecké armády. Přestože se žádné velké protestní akce momentálně neočekávají, byla výrazně posílena činnost kosovské policie a mezinárodních sil OSN. Vojenské a policejní hlídky střeží hlavně příjezdové cesty k srbským enklávám. To u kosovských Srbů vzbuzuje obavy z možných událostí. Blíží se ostatně výročí loňského 17. března, kdy byly při násilnostech v Kosovu zabity desítky lidí, převážně kosovských Srbů.

Markéta Kaclová, Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme