Kosovského expremiéra vyprovodily do Haagu stovky Albánců

Dopoledne odletěl z Prištiny do Haagu bývalý kosovský premiér Ramuš Haradinaj. Po úterní rezignaci na svou funkci se dobrovolně vzdal mezinárodnímu tribunálu, kde bude odpovídat na otázky soudu související s obviněním z válečných zločinů v Kosovu. Haradinaje doprovodily na prištinské letiště stovky kosovských Albánců, kteří s obviněním haagského tribunálu nesouhlasí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kos. Mitrovica - před "zónou důvěry"

Kos. Mitrovica - před "zónou důvěry" | Foto: Robert Mikoláš

Haradinaj má být odpovědný za zabíjení kosovských Srbů v roce 1999, kdy byl jedním z velitelů Kosovské osvobozenecké armády. Přestože se žádné velké protestní akce momentálně neočekávají, byla výrazně posílena činnost kosovské policie a mezinárodních sil OSN. Vojenské a policejní hlídky střeží hlavně příjezdové cesty k srbským enklávám. To u kosovských Srbů vzbuzuje obavy z možných událostí. Blíží se ostatně výročí loňského 17. března, kdy byly při násilnostech v Kosovu zabity desítky lidí, převážně kosovských Srbů.

Markéta Kaclová, Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme