Kosovští Srbové zablokovali přechody z Kosova do Srbska

Situace na severu Kosova se vyhrotila. Ráno mezinárodní jednotky EULEX a KFOR přepravily pomocí vrtulníků na hraniční přechody Jarinje a Brnjak kosovsko-albánské celníky a pohraničníky. Tamní Srbové na protest postavili před přechody barikády ze štěrku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barikády u kosovsko-srbského přechodu Jarinje | Foto: Martin Dorazín

Barikády se nacházejí několik desítek metrů před hraničním přechodem Jarinje, který uzavřeli příslušníci KFOR. Kolem hoří zapálená tráva. Na barikádě jsou srbští mladíci, kteří to tam hlídají.

„Nemohl jsem vydržet doma v Bělehradě. Se skupinou studentů jsme sedli do aut a jsme tady. Chceme jednak vidět, jaká je situace, protože naše média lžou, a jednak chceme podpořit kosovské Srby,“ řekl student politologie Nenad.

Přechod je neprůjezdný, ačkoli Radio KFOR tvrdí, že lidé se mohou odsud dostat do Srbska, pokud nevezou nějaké zboží určené k proclení. Není to pravda, všechno je zavřené a vypadá to, že jen tak brzy se to neotevře.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme