Koštunica: násilí je pod kontrolou!

Jugoslávský prezident Vojislav Koštunica dnes připustil, že v zemi jsou ještě případy násilí, ale dostávají se postupně pod kontrolu. Koštunica přijel do strategického uhelného dolu Kolubara poděkovat horníkům, kteří v minulých dnech významně podpořili lidové povstání za svržení Slobodana Miloševiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koštunica ujistil horníky, že zemi zbaví násilí. Na dotaz novinářů, zda si myslí, že má vše pod kontrolou, odpověděl: "Ano, mám. Za mnou je vůle lidu a to je to nejdůležitější." Prezident poděkoval horníkům a řekl, že země je hrdá na to, co podnikli ve prospěch demokracie. Zároveň je informoval,že francouzský ministr zahraničí Hubert Védrine, s nímž se dnes v Bělehradě setkal, jim daroval za Francii milión francouzských franků (152.000 eur).

Na otázku, zda je Miloševičova přítomnost v zemi problémem, odpověděl: "Nepřemýšlím o tom. Je to něco, co souvisí s Miloševičovou vlastní stranou a část toho je problém, který vytvořilo mezinárodní společenství, Washington, haagský tribunál." Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii obvinil Miloševiče ze zločinů proti lidskosti a z válečných zločinů a chce na jugoslávském vedení, aby ho vydalo k potrestání.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme