Koštunica: násilí je pod kontrolou!

Jugoslávský prezident Vojislav Koštunica dnes připustil, že v zemi jsou ještě případy násilí, ale dostávají se postupně pod kontrolu. Koštunica přijel do strategického uhelného dolu Kolubara poděkovat horníkům, kteří v minulých dnech významně podpořili lidové povstání za svržení Slobodana Miloševiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koštunica ujistil horníky, že zemi zbaví násilí. Na dotaz novinářů, zda si myslí, že má vše pod kontrolou, odpověděl: "Ano, mám. Za mnou je vůle lidu a to je to nejdůležitější." Prezident poděkoval horníkům a řekl, že země je hrdá na to, co podnikli ve prospěch demokracie. Zároveň je informoval,že francouzský ministr zahraničí Hubert Védrine, s nímž se dnes v Bělehradě setkal, jim daroval za Francii milión francouzských franků (152.000 eur).

Na otázku, zda je Miloševičova přítomnost v zemi problémem, odpověděl: "Nepřemýšlím o tom. Je to něco, co souvisí s Miloševičovou vlastní stranou a část toho je problém, který vytvořilo mezinárodní společenství, Washington, haagský tribunál." Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii obvinil Miloševiče ze zločinů proti lidskosti a z válečných zločinů a chce na jugoslávském vedení, aby ho vydalo k potrestání.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme