Koštunica obvinil televizi CBS z manipulace

Z neprofesionálního chování a neetičnosti obvinil dnes nový jugoslávský prezident Vojislav Koštunica americkou televizní stanici CBS. Ta v úterý odvysílala místo stominutového rozhovoru natočeného s novým šéfem státu jen jednu odpověď, a to ještě upravenou. Koštunica se obrátil na ředitele CBS dopisem se žádostí o vysvětlení neprofesionálního chování televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V dopise prezident uvádí, že jeho rozhovor se CBS trval přes sto minut, ale televize vlastně odvysílala jen odpověď na jednu otázku a i tu vytrhla z kontextu. Podle Koštunicova úřadu citace světových agentur z odvysílané části rozhovoru vážně poškodila prezidenta a síly, které usilují o demokratizaci Jugoslávie.

Koštunica, jako první vysoký jugoslávský politik, v rozhovoru připustil, že se jugoslávské bezpečnostní síly dopustily v Kosovu genocidy a že za nezákonnosti nese odpovědnost bývalý prezident Slobodan Miloševič. Toto přiznání vzbudilo velkou pozornost.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme