Koštunica obvinil televizi CBS z manipulace

Z neprofesionálního chování a neetičnosti obvinil dnes nový jugoslávský prezident Vojislav Koštunica americkou televizní stanici CBS. Ta v úterý odvysílala místo stominutového rozhovoru natočeného s novým šéfem státu jen jednu odpověď, a to ještě upravenou. Koštunica se obrátil na ředitele CBS dopisem se žádostí o vysvětlení neprofesionálního chování televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V dopise prezident uvádí, že jeho rozhovor se CBS trval přes sto minut, ale televize vlastně odvysílala jen odpověď na jednu otázku a i tu vytrhla z kontextu. Podle Koštunicova úřadu citace světových agentur z odvysílané části rozhovoru vážně poškodila prezidenta a síly, které usilují o demokratizaci Jugoslávie.

Koštunica, jako první vysoký jugoslávský politik, v rozhovoru připustil, že se jugoslávské bezpečnostní síly dopustily v Kosovu genocidy a že za nezákonnosti nese odpovědnost bývalý prezident Slobodan Miloševič. Toto přiznání vzbudilo velkou pozornost.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme