Koštunica vyzval ke klidu statisíce demonstrantů

Prezidentský kandidát Demokratické opozice Srbska Vojislav Koštunica dnes v krátkém projevu ke statisícům demonstrujících stoupenců opozice v Bělehradě prohlásil, že "svobodné Srbsko" je součástí Evropy. Současně vyzval demonstranty ke klidu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opoziční vůdce rovněž vyzval západní země, aby zrušily ekonomické sankce proti Jugoslávii, protože ta je už demokratickým státem. "Vyzýváme každého, aby pokojně a s důstojností přijal výsledky voleb. Vyzýváme armádu a policii, aby učinily vše pro zajištění pokojného převzetí moci," prohlásil Koštunica. "Nebyly by jednotky NATO, kdyby nebylo Slobodana Miloševiče. Na tento národ by nepadaly bomby, kdyby nebylo Slobodana Miloševiče. Kradl a nevěděl, jak krádež zakrýt," řekl Koštunica a ujistil, že Srbsko "je nyní na cestě k demokracii, tam, kde není místo pro Slobodana Miloševiče".

Koštunica sice nabádal lidi ke klidu, současně je však vyzval, aby zůstali v ulicích, dokud Miloševič neodejde. "Nejsou už lidé, kteří by za ním stáli. Dnes děláme dějiny. A tento národ to dělá bez pomoci kohokoli. Nepotřebujeme Moskvu ani Washington." Současně však opoziční vůdce dodal: "Srbsko bude tím, čím vždy bylo, součástí Evropy. Toto je moje poselství Evropě a celému demokratickému světu: pryč se sankcemi. Toto je demokracie. Jsme ještě v posledních okamžicích Miloševičova Srbska, ale překonáme to a uhájíme své vítězství."

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme