Koštunica vyzval ke klidu statisíce demonstrantů

Prezidentský kandidát Demokratické opozice Srbska Vojislav Koštunica dnes v krátkém projevu ke statisícům demonstrujících stoupenců opozice v Bělehradě prohlásil, že "svobodné Srbsko" je součástí Evropy. Současně vyzval demonstranty ke klidu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opoziční vůdce rovněž vyzval západní země, aby zrušily ekonomické sankce proti Jugoslávii, protože ta je už demokratickým státem. "Vyzýváme každého, aby pokojně a s důstojností přijal výsledky voleb. Vyzýváme armádu a policii, aby učinily vše pro zajištění pokojného převzetí moci," prohlásil Koštunica. "Nebyly by jednotky NATO, kdyby nebylo Slobodana Miloševiče. Na tento národ by nepadaly bomby, kdyby nebylo Slobodana Miloševiče. Kradl a nevěděl, jak krádež zakrýt," řekl Koštunica a ujistil, že Srbsko "je nyní na cestě k demokracii, tam, kde není místo pro Slobodana Miloševiče".

Koštunica sice nabádal lidi ke klidu, současně je však vyzval, aby zůstali v ulicích, dokud Miloševič neodejde. "Nejsou už lidé, kteří by za ním stáli. Dnes děláme dějiny. A tento národ to dělá bez pomoci kohokoli. Nepotřebujeme Moskvu ani Washington." Současně však opoziční vůdce dodal: "Srbsko bude tím, čím vždy bylo, součástí Evropy. Toto je moje poselství Evropě a celému demokratickému světu: pryč se sankcemi. Toto je demokracie. Jsme ještě v posledních okamžicích Miloševičova Srbska, ale překonáme to a uhájíme své vítězství."

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme