Koštunica žádá OSN a NATO o pomoc

Jugoslávský prezident Vojislav Koštunica žádá kvůli nejnovější eskalaci napětí na jihu Srbska Organizaci spojených národů i Severoatlantickou alianci o změnu podmínek pro srbské bezpečnostní jednotky. Ty se staly terčem útoků kosovských ozbrojenců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbští policisté na hranicích s Kosovem dodržují příslušnou rezoluci OSN, ale stále častěji se stávají obětí útoků kosovských rebelů vyzbrojených těžkými zbraněmi, prohlásil dnes Koštunica ve Vídni s tím, že Srbové jsou v této oblasti etnicky pronásledováni. Právě napjatou situaci v zemi zdůvodnil svůj brzký návrat zpět do vlasti a odmítl i setkání s americkou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou.

Bruselské ústředí aliance v odpoledních hodinách reagovalo na Koštunicova slova prohlášením, že NATO souhlasí s Bělehradem, pokud jde o nezbytnost „správně aplikovat“ vojenskou a technickou dohodu mezi Srbskem a Kosovem, která se týká demilitarizované zóny podél „hranic“ mezi Srbskem a Kosovem.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme