Koštunica žádá OSN a NATO o pomoc

Jugoslávský prezident Vojislav Koštunica žádá kvůli nejnovější eskalaci napětí na jihu Srbska Organizaci spojených národů i Severoatlantickou alianci o změnu podmínek pro srbské bezpečnostní jednotky. Ty se staly terčem útoků kosovských ozbrojenců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbští policisté na hranicích s Kosovem dodržují příslušnou rezoluci OSN, ale stále častěji se stávají obětí útoků kosovských rebelů vyzbrojených těžkými zbraněmi, prohlásil dnes Koštunica ve Vídni s tím, že Srbové jsou v této oblasti etnicky pronásledováni. Právě napjatou situaci v zemi zdůvodnil svůj brzký návrat zpět do vlasti a odmítl i setkání s americkou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou.

Bruselské ústředí aliance v odpoledních hodinách reagovalo na Koštunicova slova prohlášením, že NATO souhlasí s Bělehradem, pokud jde o nezbytnost „správně aplikovat“ vojenskou a technickou dohodu mezi Srbskem a Kosovem, která se týká demilitarizované zóny podél „hranic“ mezi Srbskem a Kosovem.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme