Koštunicovi spojenci si kladou podmínky účasti ve vládě

Zoran Djindjič, vedoucí představitel Demokratické opozice Srbska (DOS) dnes prohlásil, že tato opoziční formace se nebude účastnit práce srbské vlády, dokud neodstoupí šéf srbské tajné policie Rade Markovič. DOS rovněž jednomyslně požadovala propuštění šéfa generálního štábu Jugoslávské armády generála Nebojši Pavkoviče. Oba muži jsou symboly represivního režimu Koštunicova předchůdce Slobodana Miloševiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Djindjič uvedl, že DOS se nebude účastnit práce srbské vlády, dokud Markovič ze své funkce neodejde, nebo nebude propuštěn, což je ovšem opatření, které vyžaduje souhlas Miloševičovy Socialistické strany Srbska (SPS). Několik předchozích pokusů o donucení Markoviče k odstoupení v tomto týdnu ztroskotalo.

Zástupci tří hlavních skupin zastoupených v srbské vládě, kromě DOS a SPS také Srbského hnutí obnovy (SPO) Vuka Draškoviče, nedosáhli shody o Markovičově osudu ani na jednání ve čtvrtek večer, jehož se zúčastnil také Koštunica.

"Socialistická strana se naneštěstí domnívá, že požadavek Markovičovy rezignace není oprávněný a nechce podpořit jeho odstranění," prohlásil místopředseda srbské vlády za SPO Spasoje Krinič podle webové stránky bělehradské rozhlasové stanice B-92.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme