V polském Koszalinu se rozloučili s oběťmi požáru únikové místnosti, dívky pohřbí vedle sebe

Do kostela svatého Kazimíra v Koszalinu na severozápadě Polska ve čtvrtek přišli na pohřební obřad příbuzní a přátelé pěti kamarádek, které minulý týden v pátek přišly o život při požáru v místnosti, kde hrály únikovou hru. Později budou vedle sebe pohřbeny na městském hřbitově, informovala polská média.

Koszalin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V polském Koszalině přišlo o život pět dívek při požáru v místnosti, kde hrály únikovou hru | Foto: Cezary Aszkielowicz | Zdroj: Reuters

V kostele, kam směli přijít jen příbuzní dívek, jejich spolužáci, učitelé a zástupci města, byly vystaveny dvě rakve a tři urny. Kněz Wojciech Pawlak, který smuteční mši sloužil a který dívky učil náboženství, mluvil při kázání o jejich přátelství. „To přátelství je spojovalo a bude je spojovat ... navždy,“ řekl.

Prevence kvůli polskému neštěstí. Pražští hasiči budou kontrolovat provozovny únikových her

Číst článek

Pětice 15letých dívek chtěla únikovou hrou v Koszalinu oslavit narozeniny jedné z nich. V areálu ale začalo hořet a dívky se udusily v místnosti, ze které se v rámci hry měly dostat. Jeden muž utrpěl těžké popáleniny.

Podle polských vyšetřovatelů byla bezprostřední příčinou požáru netěsná nádoba s plynem. V neděli policie zadržela vnuka majitelky podniku a obvinila ho, že „vědomě přispěl ke vzniku nebezpečí, že propukne požár“, a tak „neúmyslně přispěl i k smrti“ dívek. Nebral prý na vědomí, že místnosti nejsou správně vytápěny a hlavně že v nich nejsou únikové východy. Tomuto muži hrozí až osm let vězení.

Po páteční tragédii polské úřady kontrolují areály, v nichž se únikové hry provozují. V zemi jich je více než 1100, kvůli nesplnění bezpečnostních předpisů jich zatím několik desítek muselo zavřít. Ministerstvo vnitra připravilo přísnější bezpečnostní předpisy pro podniky provozující únikové hry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme