Koťátky proti teroru. Po útocích v Barceloně zaplavily internet fotografie domácích mazlíčků

Na útoky v Barceloně a Cambrils reagovaly kromě politiků i tisíce lidí na sociálních sítích. Policie je ještě v noci na pátek vyzvala, aby nesdíleli fotky ani videa z místa činu. Uživatelé místo nich tak sdíleli množství snímků roztomilých kočiček a dalších domácích mazlíčků.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie koček zaplavily sociální sítě (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

V noci policie Španěly vyzvala, aby z respektu k obětem a jejich rodinám nešířili na sociálních sítích fotky a videa z tragédie. Lidé se proto inspirovali reakcí Belgičanů z listopadu 2015.

Policie tehdy v Bruselu po pařížských útocích prováděla razie a obyvatele vyzvala, aby pachatelům nepomáhali tím, že budou sdílet fotky ze zátahu. Bruselané proto v reakci na to zaplnili sociální sítě fotkami koček, králíků a jiných domácích zvířat.

Ty označovaly hashtagem #BrusselsLockdown, který byl určený primárně pro sdílení informací o protiteroristickém zásahu. Záhy se ale proměnil v galerii mazlíčků. 

I tentokrát iniciativa, kdy lidé začali sdílet fotky zvířat, vznikla zcela spontánně. Pod hashtagem #Barcelona či #Ramblas se místo obrázků z místa činu objevují kočky.

V pátek ráno sice už byly sociální sítě opět zaplněné aktuálními zprávami, fotkami a záznamy, na obrázek kočky nebo králíka ale v souvislosti se španělskými teroristickými útoky mohou uživatelé stále narazit.

dbr, lum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme