Koťátky proti teroru. Po útocích v Barceloně zaplavily internet fotografie domácích mazlíčků

Na útoky v Barceloně a Cambrils reagovaly kromě politiků i tisíce lidí na sociálních sítích. Policie je ještě v noci na pátek vyzvala, aby nesdíleli fotky ani videa z místa činu. Uživatelé místo nich tak sdíleli množství snímků roztomilých kočiček a dalších domácích mazlíčků.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie koček zaplavily sociální sítě (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

V noci policie Španěly vyzvala, aby z respektu k obětem a jejich rodinám nešířili na sociálních sítích fotky a videa z tragédie. Lidé se proto inspirovali reakcí Belgičanů z listopadu 2015.

Policie tehdy v Bruselu po pařížských útocích prováděla razie a obyvatele vyzvala, aby pachatelům nepomáhali tím, že budou sdílet fotky ze zátahu. Bruselané proto v reakci na to zaplnili sociální sítě fotkami koček, králíků a jiných domácích zvířat.

Ty označovaly hashtagem #BrusselsLockdown, který byl určený primárně pro sdílení informací o protiteroristickém zásahu. Záhy se ale proměnil v galerii mazlíčků. 

I tentokrát iniciativa, kdy lidé začali sdílet fotky zvířat, vznikla zcela spontánně. Pod hashtagem #Barcelona či #Ramblas se místo obrázků z místa činu objevují kočky.

V pátek ráno sice už byly sociální sítě opět zaplněné aktuálními zprávami, fotkami a záznamy, na obrázek kočky nebo králíka ale v souvislosti se španělskými teroristickými útoky mohou uživatelé stále narazit.

dbr, lum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme