Kotlebovci chtěli být jako slovenští národovci. Spletli si ale Kriváně a vylezli na špatnou horu

Příznivci strany Kotleba – Lidová strana Naše Slovensko chtěli vylézt po vzoru slovenských národních buditelů na Kriváň ve Vysokých Tatrách. Udělali ale chybu a vystoupali na horu, která je téměř 90 kilometrů západně od ní.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marian Kotleba | Foto: zdroj: YouTube.com

„24. června 2017 jsme se zúčastnili výstupu na nejvyšší vrch pohoří Malé Fatry – Velký Kriváň," chlubí se bratislavská organizace strany Mariana Kotleby na facebooku.

Chtěli tak učinit po vzoru slovenských národních buditelů. „S myšlenkou organizovat výstupy na Kriváň přišel slovenský spisovatel a vydavatel Gašpar Fejérpataky-Belopotocký," píší kotlebovci na svém facebooku. Podle nich se 16. srpna 1841 podobného výstupu zúčastnil i Ludovít Štúr nebo Jozef Miloslav Hurban.

„Jako členové národně orientované strany jsme hrdí na slovenské tradice a navazujeme na ně," doplnili na závěr členové strany, která je považovaná za krajně pravicovou.

Při navazování na tradice ale udělali Kotlebovi příznivci chybu. Podle serveru Stratégie totiž slovenští národovci nevystupovali na Velký Kriváň v pohoří Malá Fatra, ale na Kriváň ve Vysokých Tatrách, který leží asi 90 kilometrů východně.

Jejich omylu se na sociálních sítích smějí desítky lidí. „Na zeměpise jste tuším byli celou hodinu za dveřmi, když se probíralo Slovensko," píše jeden ze slovenských uživatelů. „Ten pocit, když národovec nepozná největší národní symbol," reaguje další.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme