Kotlebovci se chtějí setkat na parkovišti před supermarkety. Vstup zakázán, odmítl je Lidl i Tesco

Půldenní jízdu ze Zvolena až po Březno pro své členy a sympatizanty naplánovala slovenská extrémně pravicová strana Kotleba – Lidová strana Naše Slovensko. Jenže hned na třech zastávkách hrozí, že bude vykázána. Proti se totiž postavily dva obchodní řetězce, které nechtějí být spojovány s politikou.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz s logem Lidové strany Naše Slovensko

Vůz s logem Lidové strany Naše Slovensko | Zdroj: Profimedia

„Jízda za slušné lidí proti asociálním extremistům,“ nazvali Kotlebovci svou plánovanou akci, kterou už několik dnů propagují na svých stránkách. Kdo přesně mají být „asociální extremisté“ a čeho chce vůči ním dosáhnout, strana neuvádí. Informuje ale, že pokud jízda nepomůže, obsadí Bratislavu.

Slovenská iniciativa zpovídá lidi po vesnicích. Snaží se najít recept proti Kotlebovi

Číst článek

Akce ovšem narazila na problém ještě před svým začátkem. Mezi tři plánovaná místa, na kterých se příznivci strany Mariana Kotleby plánovali setkat, patří totiž parkoviště před prodejnami společností Tesco a Lidl, které se proti záměru ostře ohradily.

"Lidl je přísně apolitická společnost. Kategoricky se distancujeme od všech politických aktivit, jejichž realizaci na našich parkovištích nikdy nepovolujeme. LSNS nás v předmětné věci neoslovila a z naší strany jí nebylo vydáno žádné povolení. V případě, že se LSNS svůj záměr pokusí zrealizovat, bude z našeho pozemku vykázána,“ citoval slovenský portál Omédiách.com mluvčího Lidlu Tomáše Bezáka.

Plakát, kterým Lidová strana Naše Slovensko na svých stránkách propaguje svou jízdu. | Zdroj: Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

Proti je i Tesco, které rovněž tvrdí, že jej o povolení použít parkoviště na propagaci politické strany nikdo nežádal. „Společnost Tesco je zásadně proti jakékoliv propagaci ideologie fašismu nebo nacismu, které měly za následek miliony obětí na lidských životech," prohlásil mluvčí společnosti Martin Krajčovič.

Co bude odmítnutí znamenat pro konání samotné jízdy, strana sdělit nechce. „Připravovanou akci nebudeme komentovat," odpověděl na doraz serveru iROZHLAS.cz místopředseda LSNS Milan Uhrík.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme