Koženého přiletí vyslýchat američtí vyšetřovatelé

Bahamské úřady povolily americkým federálním vyšetřovatelům vyslechnout českého milionáře Viktora Koženého. Ten je ve Spojených státech obviněn z finančních podvodů. Podle úřadujícího tajemníka ministerstva Marka Wilsona český podnikatel se schůzkou s americkými agenty souhlasil. Ti mají přiletět už dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kožený koupil v coloradském lyžařském středisku Aspenu luxusní dům v hodnotě 19 miliónů dolarů, v němž uvítal řadu místních celebrit, které přesvědčil k investování do privatizace státní ropní společnosti v Ázerbájdžánu. Podle názoru několika významných amerických investorů Kožený vylákal kolem 450 miliónů dolarů na nákup privatizačních kupónů, za něž měli získat podíl v ázerbájdžánské státní ropné společnosti SOCAR poté, co jí místní vláda nabídne v privatizaci. Ázerbájdžánské vedení však od privatizace couvlo.

Investoři dále viní Koženého, že nakupoval milióny kupónových bodů a opce po čtyřiceti centech, ale jim je účtoval za 25 dolarů. Jen za to prý strčil do své kapsy přes sto miliónů dolarů.

Soud státu Colorado kvůli podezření z rozsáhlé defraudace nařídil zmrazení Koženého tamních bankovních účtu a dalšího majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme