Koženého přiletí vyslýchat američtí vyšetřovatelé

Bahamské úřady povolily americkým federálním vyšetřovatelům vyslechnout českého milionáře Viktora Koženého. Ten je ve Spojených státech obviněn z finančních podvodů. Podle úřadujícího tajemníka ministerstva Marka Wilsona český podnikatel se schůzkou s americkými agenty souhlasil. Ti mají přiletět už dnes.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kožený koupil v coloradském lyžařském středisku Aspenu luxusní dům v hodnotě 19 miliónů dolarů, v němž uvítal řadu místních celebrit, které přesvědčil k investování do privatizace státní ropní společnosti v Ázerbájdžánu. Podle názoru několika významných amerických investorů Kožený vylákal kolem 450 miliónů dolarů na nákup privatizačních kupónů, za něž měli získat podíl v ázerbájdžánské státní ropné společnosti SOCAR poté, co jí místní vláda nabídne v privatizaci. Ázerbájdžánské vedení však od privatizace couvlo.

Investoři dále viní Koženého, že nakupoval milióny kupónových bodů a opce po čtyřiceti centech, ale jim je účtoval za 25 dolarů. Jen za to prý strčil do své kapsy přes sto miliónů dolarů.

Soud státu Colorado kvůli podezření z rozsáhlé defraudace nařídil zmrazení Koženého tamních bankovních účtu a dalšího majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme