Amputovaná noha na krabičce cigaret je moje, myslí si muž. Poznal ji podle jizev

Muž ve východní Francii nemohl uvěřit svým očím, když na balíčku s tabákem našel fotografii své amputované nohy. Snímek sloužil jako varování před následky kouření, aniž by k tomu ovšem tento šedesátiletý Albánec dal souhlas. Na svých internetových stránkách o případu informovala britská zpravodajská stanice BBC.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krabičky cigaret s varováním (ilustrační foto) | Foto: CNC / MARTIN PEKÁREK | Zdroj: Profimedia

Muž žijící v Metách přišel o nohu v roce 1997 ještě v Albánii během přestřelky. Od té doby chodí o berlích. Domnívá se, že fotografie pochází z místní nemocnice, kam se šel poradit, zda by bylo možné pro něj najít nějakou pomůcku, která by mu usnadnila chůzi.

Nejodpornější barva zachraňuje životy. Jaký odstín přijde nejošklivější vám? Namíchejte si ho

Číst článek

Snímek objevil jeho syn na balíčku tabáku, který koupil loni v Lucembursku. Končetinu identifikoval podle otcových charakteristických jizev a následků popálenin. U fotografie bylo varování, že kouření ucpává tepny.

„Každá jizva je specifická, jedinečná. Tento muž má také popáleniny na druhé noze, to je jasně vidět,“ řekl právník rodiny Antoine Fittante.

Muž podotýká, že nikdy nedal souhlas s tím, aby byla fotka veřejně využita. Jeho právník kontaktoval nemocnici, aby se dozvěděl, jak se stalo, že se fotografie ocitla na balíčku s tabákem. Obrátil se rovněž na Evropskou komisi, která je odpovědná za rozšiřování takových odstrašujících fotografií na tabáku a cigaretách prodávaných v EU.

Fittante uvedl, že komise běžně používá fotografie z databáze, které jsou ověřené a dostanou se na veřejnost poté, co s tím člověk, jenž je na nich zobrazen, souhlasí.

„Můj klient se cítí být oklamaný, jeho důstojnost byla dotčena,“ řekl Fittante. Podotkl, že vídat své postižení na obalech cigaret v prodejnách tabáku není nic příjemného.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme