Krádež osobních dat z kreditních karet a výhodný byznys s nimi odhalily úřady v USA

Jako největší svého druhu označují americké úřady odhalenou krádež osobních údajů na internetu. Podle amerického ministerstva spravedlnosti mohla být odcizena čísla až 130 milionů kreditních a debetních karet. Federální prokuratura v této souvislosti obvinila tři lidi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmadvacetiletý Alberto Gonzalez a dva nejmenovaní spoluviníci byli v americkém New Jersey obviněni z odcizení asi 130 milionů čísel kreditních a debetních karet z databank tří velkých obchodních korporací a od dvou jedinců. Ukradená data pak umísťovali na vlastní servery a prodávali je dále v podsvětí.

Kolik neautorizovaných bankovních výběrů, podvodných nákupů a dalších finančních zločinů bylo s ukradenými daty provedeno a o kolik peněz okradení přišli, ministerstvo spravedlnosti zatím neuvedlo.

Není to první Gonzalezův střet se zákonem. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až dvacet let vězení a čtvrtmilionová pokuta.

Přečtěte si také:
Krádežemi osobních dat se zřejmě bude zabývat německý Spolkový sněm
Internetových zločinů přibývá
Bezpečnost internetového bankovnictví

Dušan Neumann, Katka Brezovská, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme