Krádežemi osobních dat se zřejmě bude zabývat německý Spolkový sněm

V Německu vyplouvají na povrch další detaily aféry kolem ilegálního obchodování s osobními údaji spotřebitelů. Politici volají po přísnějších pravidlech pro zacházení s daty klientů i po tvrdších trestech. Celou záležitostí se na mimořádné schůzce bude zřejmě zabývat Spolkový sněm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bundestag | Foto: Jiří Hošek

Německé spotřebitele vyděsil hlavně únik dat ze společnosti Deutsche Telekom, která spravuje údaje o 30 milionech zákazníků. Jednomu call-centru z města Bremerhaven se dosud neznámou část dat podařilo ilegálně získat a prodat třetí straně. Klienty Telekomu ale zatím zřejmě nepotkalo stržení drobných částek z účtu, jako se to stalo v jiných případech.

Řada politiků volá po drastickém zpřísnění pravidel pro nakládání s citlivými daty. Uvažuje se dokonce o tom, že by se ochrana dat stala součástí německé ústavy. Poslanec SPD Sebastian Edathy navrhuje, aby firmy ukládaly data o svých klientech v zakódované podobě a aby každý přístup do databáze byl přísně evidován. Tématem by se měl po prázdninách na krizovém zasedání zabývat Spolkový sněm.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme