Krajané převzali část opravené České národní budovy

Česká republika dala krajanům ve Spojených státech dárek za stamiliony korun. Zástupci českého Ministerstva zahraničí jim slavnostně předali část nově zrekonstruované Národní budovy na Manhattanu v New Yorku. Stavba, jejíž úplné dokončení se očekává v průběhu příštího roku, je největší investiční akcí české diplomacie ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká národní budova v rekonstrukci | Foto: Ministerstvo zahraničí

Krajané dostali do užívání za symbolický dolar ročně jedno z pater České národní budovy na newyorském Manhattanu. Rekonstrukce objektu se podle posledních odhadů vyšplhá na 450 milionů korun. Krajané nebyli schopni budovu po desítky let udržovat a český stát ji nakonec opravuje celou ze státního rozpočtu.

Zatímco krajané ještě úplně nevědí, jak s novými prostory naloží, česká diplomacie má jasno. V Národní budově se budou konat reprezentační akce, přestěhuje se tam generální konzulát a České centrum New York. Nyní se ale stavba zastaví, dokud neproběhne výběrové řízení na dokončení interiérů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme