Krajané v USA o vztazích se starou vlastí

O zachování českého, moravského a slovenského kulturního dědictví na obou stranách Atlantiku začalo v Miami na Floridě jednat několik set krajanů. Ve Spojených státech, kde máme početně největší krajanskou komunitu ve světě, budou delegáti tři dny diskutovat o záchraně všeho, co souvisí s českým, moravským a slovenským životem v Novém světě a o vztazích se starou vlastí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajané a poslanci u sochy T.G.Masaryka | Foto: Miroslav Konvalina

Organizátoři z Československé společnosti pro vědu a umění pozvali krajany z celé Ameriky, od New Yorku, přes Texas, Jižní Dakotu až po Kalifornii. Jedná se tu o uchování historie, památek na významné Čechy a Slováky.

Češi a Slováci mají po Americe mnoho Sokoloven, klubů a dalších dnes už historických budov, o které je třeba se postarat. Bude se tu tedy mluvit o všem, co souvisí s českým a slovenským životem v Americe, včetně problému zachování češtiny a slovenštiny.

Konference se koná za účasti českých historiků, akademiků a diplomatů na půdě českého a slovenského klubu, kam v minulém století chodila Alice Masaryková a Jan Masaryk.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme