Krakovský prokurátor čeká na české podklady v kauze Unipetrol

Krakovská odvolací prokuratura čeká na odpověď české strany v kauze Unipetrol. Požádala ji o právní pomoc a zaslání videokazety TV Nova. Videonahrávku chce podrobit důkladné fonoskopické analýze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolana Neratovice | Foto: Spolana Neratovice

Prodej Unipetrolu polskému PKN Orlen je pouze jednou z mnoha nitek v kauze polských palivových mafií a praní špinavých peněz. Vyšetřování smluv, které Orlen uzavřel s Agrofertem, je teprve na začátku, uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas a ČTK krakovský prokurátor Jerzy Balicki. Dokud nedostane podklady z české strany, odmítá jmenovat české politiky a podnikatele, které chce vyslechnout. Jejich jména ale není těžké si doplnit.

"Není žádným tajemstvím, že se obrátíme se žádostí o předvolání těch osob, jejichž jména figurují na smlouvách mezi Orlenem, Fondem národního majetku a Agrofertem a osob, které se účastnily jednání nebo o kterých naši svědci řekli, že se jednání účastnili. Není podstatné, jestli daná osoba zastávala nebo zastává státní či jinou funkci. Pro nás je směrodatné pouze to, jestli se jednání účastnila a jaká byla její role," řekl prokurátor Balicki a dodal, že videonahrávka TV Nova musí být nejprve podrobena důkladné fonoskopické analýze.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme