Krakovský prokurátor čeká na české podklady v kauze Unipetrol

Krakovská odvolací prokuratura čeká na odpověď české strany v kauze Unipetrol. Požádala ji o právní pomoc a zaslání videokazety TV Nova. Videonahrávku chce podrobit důkladné fonoskopické analýze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spolana Neratovice | Foto: Spolana Neratovice

Prodej Unipetrolu polskému PKN Orlen je pouze jednou z mnoha nitek v kauze polských palivových mafií a praní špinavých peněz. Vyšetřování smluv, které Orlen uzavřel s Agrofertem, je teprve na začátku, uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas a ČTK krakovský prokurátor Jerzy Balicki. Dokud nedostane podklady z české strany, odmítá jmenovat české politiky a podnikatele, které chce vyslechnout. Jejich jména ale není těžké si doplnit.

"Není žádným tajemstvím, že se obrátíme se žádostí o předvolání těch osob, jejichž jména figurují na smlouvách mezi Orlenem, Fondem národního majetku a Agrofertem a osob, které se účastnily jednání nebo o kterých naši svědci řekli, že se jednání účastnili. Není podstatné, jestli daná osoba zastávala nebo zastává státní či jinou funkci. Pro nás je směrodatné pouze to, jestli se jednání účastnila a jaká byla její role," řekl prokurátor Balicki a dodal, že videonahrávka TV Nova musí být nejprve podrobena důkladné fonoskopické analýze.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme