Krávy v oblacích: Katar kvůli blokádě dováží dobytek letecky

Do Kataru ve středu letecky doputovala první zásilka krav, které mají zemi pomoct překonat embargo. To zapříčinilo, že země nyní čelí nedostatku mléka.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stádo krav | Foto: Marcos Brindicci | Zdroj: Reuters

Sto šedesát pět krav v úterý letadlem doputovalo do Kataru, aby tam pomohly s nedostatkem mléka, které nastalo poté, co na emirát uvalily embargo sousední země. Jde o první dodávku dobytku pro místní společnost Baladna, informovala americká televize CNN. Celkově by do země mělo doputovat 4000 krav, které by měly pokrýt zhruba třetinu místní poptávky po mléku.  

Sankce proti Kataru pociťují i české firmy. Blokáda jim ztížila cestu za klienty

Číst článek

Letadlo krávy přineslo z Budapešti a pocházejí z Německa. Další zvířata by měla doputovat z Nizozemska, Spojených států nebo Austrálie. Letecká doprava je přitom jedinou možností. Poté, co Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Egypt přerušily diplomatické styky s Katarem, nemá země žádné dopravní spojení ze zahraničím po zemi.  

Emirát je přitom do velké míry závislý na importovaných potravinách a nyní musí urychleně hledat alternativy. Rozhodně ale nejde o první případ, kdy hovězí dobytek překonával hranice letecky. V roku 1999 například Švýcarsko poslalo letecky 500 krav Kosovu, aby tak zemi pomohlo tamnímu hospodářství postiženému válkou.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme