Krejčíř může podat odvolání v dubnu, souhlasil soud. Kauza dál dominuje médiím v JAR

Radovan Krejčíř se zpět do České republiky dostane až po odpykání trestu. Prohlásil to soukromý vyšetřovatel Paul O'Sullivan, který se už roky snaží dostat Krejčíře za mříže. Uprchlý 47letý Čech se ale chce proti úternímu verdiktu odvolat. Soud dnes souhlasil s tím, že odvolání může oficiálně podat až v dubnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu (snímek z 13. ledna 2016)

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu (snímek z 13. ledna 2016) | Zdroj: ČTK

Jižní Afrika žije vysokým trestem pro Radovana Krejčíře. Uprchlý Čech si poprvé vyslechl trest v některé z kauz, případ proto komentují jihoafrická média i experti.

Pro někoho se zdá příliš nízký, pro jiné zase nepřiměřeně vysoký. List The Star dokonce napsal, že soudce Colin Lamont porušit Krejčířova práva, když mu nepovolil, aby ho zastupoval nový obhájce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krejčíř podá odvolání v dubnu, souhlasil soud. Kauza dál dominuje médiím v JAR. Na místě natáčel zvláštní zpravodaj ČRo Robert Mikoláš

Soukromý vyšetřovatel Paul O'Sullivan, který se roky snaží dostat uprchlého Čecha za mříže, má ale jasno. Krejčíř je podle něj vinen, spáchal navíc prý mnoho dalších zločinů.

„Z nejpřísněji střežené věznice Kokstad, do které byl přemístěn, nemá šanci utéct. Ještě se to nikomu nepodařilo. Až skončí všechny jeho další procesy, což může trvat rok až dva, tak skončí právě tam. V tu chvíli na něho svět zapomene,“ říká O'Sullivan.

„Jeho matka už ho nikdy neuvidí, nikdy ho nespatří ani jeho žena a syn. Pokud by přijeli do Jihoafrické republiky, tak je zatknou,“ dodává vyšetřovatel.

Uprchlý Čech ale bojuje dál. Advokáti Krejčíře a jeho pěti odsouzených spolupachatelů v úvodu dnešního přelíčení řekli, že k zahájení odvolacího procesu nejsou připraveni. Se soudcem se proto dohodli, že formální odvolání podají až v dubnu.

Jeden z nejsledovanějších případů v historii jihoafrického soudnictví pokračuje dál. Jméno Radovana Krejčíře, který dnes přišel v džínách, tmavě modrém tričku a s řetězy na rukou i nohou, tak bude dál znít nejen v médiích, ale také v soudní síni.

Radovan Krejčíř byl včera nepravomocně odsouzen k 35 letům vězení za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami. K výroku o vině 47letého Krejčíře a jeho pěti spolupachatelů dospěl soudce už loni.

Kauza Radovan Krejčíř | Foto: Český rozhlas

Robert Mikoláš, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme