Krejčíř se dozví výši svého trestu. Pro jihoafrická média se stal senzací

Jihoafrická média prakticky neustále skloňují jméno Radovana Krejčíře. Uprchlý Čech, kterého soud loni uznal vinným ze spáchání trestných činů únosu a pokusu o vraždu, se má v pondělí v Johannesburgu dozvědět výši svého trestu. Krejčíře úřady kvůli údajnému pokusu o útěk přemístily do nejpřísněji střežené věznice v Jihoafrické republice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř se stal hvězdou titulních stran jihoafrických novin

Radovan Krejčíř se stal hvězdou titulních stran jihoafrických novin | Foto: Robert Mikoláš

Radovan Krejčíř je v současnosti zřejmě nejznámějším Čechem v Jihoafrické republice a jeho jméno zní prakticky ze všech stran. Často o něm píší i zdejší noviny, většinou na titulní straně.

„Když si otevřete noviny, tak tam je. Na titulní stránce byl naposledy v pátek, kdy se hodně psalo o tom, že údajně připravoval vraždu soudce, který se zabývá jeho případem a že dokonce najal nějakého zabijáka zvenčí,“ vysvětluje Alex Eliseev z rozhlasové stanice EyeWitnessNews.

Alex je reportérem, který o Krejčířovi informoval poprvé už v roce 2007, kdy přiletěl ze Seychelských ostrovů.

„Každý si tehdy myslel, že když ho chytli s falešným pasem, tak ho pošlou domů. Ale to se nestalo, protože měl spoustu peněz a stejně tak maximálně využil právní systém platný v Jihoafrické republice, takže požádal o azyl. A pak najednou zmizel. Jenže po pár letech se jeho jméno objevilo znovu a to už byl pořádný poprask,“ vzpomíná.

Radovan Krejčíř se stal hvězdou titulních stran jihoafrických novin | Foto: Robert Mikoláš

„Začalo se totiž mluvit o různých vraždách, do kterých měl být zapleten, o různých konspiračních teoriích. A musím říct, že Jihoafričani mají tohohle člověka dost. Řada z nich si přeje, aby byl vydán zpět do České republiky,“ dodává Alex.

Jako vůbec první člověk byl Krejčíř na konci loňského roku přemístěn do nejpřísněji střežené věznice Ebongweni v městě Kokstad, aniž by byl odsouzen. Do věznice, kde na samotce s malým okénkem do vnitřního dvora, černobílou televizí a sprchou tráví 23 hodin denně.

A jak v této souvislosti Alex Eliseev podotýká, i proto jeho příběh Jihoafričané stále sledují a informace o něm berou jako senzaci.

„Lidé jsou fascinovaní tím, jak nějaký Evropan dokázal ovládnout zdejší podsvětí a jejich apetit po dalších senzačních zprávách ještě poroste," myslí si reportér.

Cela Radovana Krejčíře | Foto: Robert Mikoláš

Robert Mikoláš, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme