Krejčíř se opět pokusil o útěk z vězení. Přesunuli ho do přísněji střežené cely

Radovana Krejčíře přesunuli do věznice s nejvyšší ostrahou. Čech odsouzený v Jihoafrické republice na pětatřicet let vězení se totiž zřejmě pokusil znovu uprchnout.

Pretoria Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu | Foto: Zbyněk Pecák / CNC | Zdroj: Profimedia

Na Krejčířově plánu se podle serveru Times Live údajně podíleli i jihoafričtí policisté. Do věznice u města Kokstad ve východní části země 48letého Čecha převezli narychlo už minulý měsíc. Informace se ale dostává na veřejnost až nyní.

Podle deníku Times Live měl Krejčíř plánovat útěk na červen s využitím policejní uniformy ponechané v zadržovací cele u soudu. Součástí plánu mělo být i podplacení blíže neurčených lidí.

Krejčíř už si minulý týden stěžoval na údajně nelidské podmínky v nové cele. Tvrdí, že z věznice v Pretorii ho přesunuli proto, aby mu znemožnili přístup k právníkovi. Několikrát se pokusil utéct už v minulosti. V Jihoafrické republice ho odsoudili za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami. Zároveň v zemi čelí dalším obviněním.

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme