Krejčíř si vyslechne první rozsudek. Celkem jihoafrické soudy řeší čtyři jeho kauzy

Případ Radovana Krejčíře je nejrozsáhlejší, který jihoafrická policie v moderní historii vyšetřovala. Tvrdí to generálporučík Solomon Makgale, podle kterého tak mohou soudní líčení s uprchlým Čechem trvat až 15 let. Zítra si Krejčíř vyslechne první rozsudek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu. 2. 12. 2013

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu. 2. 12. 2013 | Foto: Robert Mikoláš

Radovan Krejčíř je obviněn z únosu, mučení a pokusu o vraždu bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu, které údajně pro českého podnikatele převážel.

Podle pozorovatelů i novinářů jsou šance na odsouzení, respektive osvobození, padesát na padesát.

Policie i Krejčířovi obhájci jsou optimisticky naladění. Vyšetřovatelé tvrdí, že mají dostatek jasných důkazů. Podle obhajoby zase neexistuje přímý důkaz o údajných zločinech Radovana Krejčíře.

I on sám vystupuje velmi uvolněně, ve čtvrtek a v pátek při projednávání jeho žádosti o propuštění na kauci se dokonce usmíval. Roli však může hrát i postoj soudce k oběma stranám, dost kriticky se totiž dívá jak na svědčící policisty, tak i na Krejčířovu obhájkyni.

Krejčíř se mohl podílet až na 20 vraždách, řekl pro ČRo generálporučík jihoafrické policie

Číst článek

Krejčíř zatím čelí obžalobě ve čtyřech projednávaných případech, zároveň usiluje o propuštění na kauci. Že by se dostal v příštích dnech na svobodu, v případě osvobozujícího verdiktu, je málo pravděpodobné.

Je totiž obviněn z dalších, mnohem závažnějších zločinů, včetně plánování vraždy i spáchání několika vražd. Podle vedení jihoafrické policie je dokonce zapleten celkem do dvaceti vražd.

Jeden z nejmenovaných zdrojů blízkých vyšetřování dokonce uvedl, že právě kvůli tak závažným obviněním se Krejčíř snažil dostat na svobodu. Údajný chystaný útěk z vězení, do kterého se měli zapojit i lidé z České republiky, prý ale policie překazila.

Krejčíř bojuje o propuštění na kauci, rozhodnutí padne za několik dní

Číst článek

Jihoafrická policie chce také obvinit Krejčířova staršího syna Denise, jak v rozhovoru pro Radiožurnál uvedl Solomon Makgale z vedení jihoafrické policie.

Denis Krejčíř hrál podle něj určitou roli při zavraždění podnikatele libanonského původu Sama Issy. Ten byl v říjnu 2013 zastřelen více než 30 ranami a z jeho vraždy byl obviněn Radovan Krejčíř a další tři lidé.

Vyšetřovatelé by rádi vyslechli jako svědkyni i Krejčířovu manželku, která stejně jako syn Denis pobývá v České republice.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme