Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Krejčíř zůstává v jihoafrické vazbě

Soud v jihoafrickém Johannesburgu dnes zamítl žádost českého podnikatele Radovana Krejčíře o okamžité propuštění z vazby. Soudce nepřijal argumenty Krejčířových právníků o tom, že podnikatel byl v Jihoafrické republice zatčen v rozporu se zákonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: www.rkrejcir.com

Krejčíř požadoval okamžité propuštění z vězení, což soud zamítl. Do soudní síně přišel v dobré náladě, verdikt ho ale zaskočil. První bitvu tak Krejčířovi právníci v čele s Tomášem Sokolem prohráli. O tom, zda údajný miliardář zůstane i nadále ve vazbě se ale teprve rozhodne. Proces bude pokračovat ve čtvrtek rozhodováním o případné kauci. Krejčíř má stále šanci, že se z vazby nakonec dostane.

Skupina českých policistů, žalobců a úředníků nyní na místě sleduje soudní jednání a požaduje, aby Krejčíř zůstal i nadále ve vězení. Jsou přesvědčeni, že propuštění na kauci by kontroverzní podnikatel využil k dalšímu útěku. Snahou českých vyjednavačů je přesvědčit jihoafrickou justici a tamní úřady, aby Krejčíře vydaly k trestnímu stíhání do Česka. Očekává se, že ve čtvrtek by už někteří členové delegace mohli být povoláni k výpovědi, zatím se ke slovu nedostali.

Krejčíř utekl před dvěma roky detektivům protikorupční policie, kteří tehdy prohledávali jeho černošickou vilu. Od té doby až do své nedávné cesty do Jihoafrické republiky se skrýval na Seychelských ostrovech.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme