Krejčířův útěk z jihoafrické vazby měl stát víc než 430 milionů korun

Na útěk Radovana Krejčíře z jihoafrické vazby bylo údajně připravených přes 430 milionů korun. S odvoláním na zdroje blízké vyšetřování to napsal list Sunday Independent. Jihoafrická policie před týdnem oznámila, že zabránila Krejčířově útěku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu (snímek z 2. 12. 2013)

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu (snímek z 2. 12. 2013) | Foto: Robert Mikoláš

Jen na úplatky strážných ve věznici mělo jít víc než dva a půl milionu korun. Další peníze by pak pokryly náklady na Krejčířův útěk ze země.

Radovan Krejčíř prý chtěl uprchnout minulou neděli. Policie ale akci zmařila o den dřív. V Krejčířově cele našla pistoli, nůž a mimo jiné i deset mobilních telefonů.

Na plánovaný útěk upozornil soukromý vyšetřovatel Paul O´Sullivan, který Krejčířův případ dlouhodobě sleduje a Čecha pomohl dostat do vězení.

Soud v Jihoafrické republice uznal uprchlého českého podnikatele vinným z pokusu o vraždu a únosu. Tamní policie ho ale podezírá z více než stovky dalších trestných činů včetně 20 vražd. O výši trestu by mohl soud rozhodnout 12. října.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme