Křesťanská politička navrhuje časové omezení sňatků na sedm let

Časové omezení sňatků na dobu sedmi let. Tímto návrhem se o pozdvižení v řadách bavorské CSU postarala stranická rebelka Gabriele Pauliová. Radní z Fürthu, která uspíšila odchod Edmunda Stoibera z funkce předsedy křesťanských socialistů i bavorského premiéra, chce s tímto tématem oslovit delegáty nadcházejícího sjezdu CSU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snubní prstýnky | Foto: Jan Rosenauer

Podtržení stoličky pod Edmundem Stoiberem, focení v latexových rukavicích a teď cílený útok na rodinné hodnoty. Ze strany Gabriele Pauliové jde zatím o možná nejprovokativnější vzkaz většinovému, konzervativnímu křídlu CSU.

Politička se netají tím, že manželský svazek vnímá jinak než její mateřská strana. Pauliová upozorňuje na fakt, že polovina sňatků končí rozvodem a že právě po sedmém roce se manželství zpravidla dostávají do krize. Mnoho partnerů navíc podle kandidátky na post předsedy CSU zůstává spolu jen kvůli strachu z rozchodu, vzájemné finanční závislosti nebo daňovým výhodám.

Pauliová si představuje, že by se oba manželé po uplynutí jisté doby museli aktivně vyjádřit, zda chtějí ve společném soužití pokračovat. Kontroverzní politička nemá ve volbě předsedy křesťanských socialistů šanci na úspěch. Podle expertů by ale souboj Erwina Hubera s Horstem Seehoferem mohla ovlivnit.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme