Výchova příští hlavy církve? Papež povýšil filipínského kardinála, který by se mohl stát jeho nástupcem

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance 62letého Filipínce na to stanout v budoucnu v čele katolické církve, napsala v neděli agentura Reuters.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filipínský kardinál Luise Antonio Tagle se stane příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. | Foto: Ramon FVelasquez | Zdroj: Wikimedia Commons | CC-BY-SA-3.0,©

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídící struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie. Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Do Betléma se po více než tisíci letech vrací fragment Ježíšovy kolébky. Papež ho věnuje jako dar

Číst článek

Tagle je podle Reuters ve své vlasti, stejně jako ve zbytku katolického světa, velmi oblíbený. Razí podobně skromný přístup k výkonu vysoké církevní funkce jako František a sdílí s ním názory ohledně chudoby či přistěhovalectví. Povinnostem duchovního se věnuje po desetiletí, nejdříve byl knězem, později biskupem filipínského města Imus a následně i manilským arcibiskupem.

Jako o potenciálním kandidátovi na papeže se o něm hovořilo už před poslední volbou v roce 2013.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme