Kriminalistický ústav v Bruselu zapálili žháři. O terorismus zřejmě nešlo, uvedla prokuratura

Národní kriminologický ústav na severu Bruselu se v noci na dnešek stal terčem žhářského útoku. Útočníci přijeli na místo autem, prorazili přitom tři ploty a poté v budově zapálili oheň. Požár laboratoře následně způsobil explozi. Budova byla v té době prázdná, nikdo tak nebyl zraněn, objekt je ale značně poškozen. Motiv činu není známý, podle prokuratury ale nejspíš nešlo o terorismus. Policie vyslýchá pět osob, které byly zadrženy poblíž místa výbuchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozená budova kriminologického institutu na severu Bruselu | Foto: ČTK/AP

K útoku došlo kolem půl třetí ráno, uvedla televize RTL. Auto projelo přes tři ploty a zastavilo se na parkovišti kriminologického institutu.

Útočníci založili podle belgické prokuratury oheň na jednom z oken laboratoří. Ten pak vedl k výbuchu, na okně však výbušnina nebyla, ani ji nikdo neházel dovnitř.

Policie vyslýchá pět lidí zadržených poblíž místa činu.

V Belgii platí po březnových útocích na bruselském letišti a v metru třetí stupeň teroristické hrozby, o terorismus však zřejmě nešlo. Podle belgické prokurátorky Ine Van Wymerschové je čin vyšetřován jako žhářský útok.

„Bylo to žhářství, úmyslné žhářství. Pracujeme s verzí žhářství a organizovaného zločinu. Nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o terorismus,“ uvedla prokurátorka na tiskové konferenci.

Podle agentury AP mohli chtít útočníci zničit některé vyšetřovací spisy – v ústavu se totiž zkoumají materiály související s trestnými činy.

Prostor kolem kriminologického institutu policie uzavřela | Foto: ČTK/AP

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme