Kritici G. Bushe stupňují své výhrady

Představitelé Demokratické strany ve Spojených státech využívají krize důvěry vlády prezidenta George Bushe a zostřují své výpady. Největší pozornost upoutala ostrá kritika bývalého viceprezidenta Al Gora. Využít Bushovy slábnoucí obliby se ale snaží také senátor John Kerry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry prezidentem | Foto: Miroslav Konvalina

Al Gore, kterého si v posledních volbách přálo za prezidenta nejvíce Američanů, ale vítězství byla nakonec přiřknuto Georgi Bushovi, nyní převzal roli rozhněvaného muže.

Stalo se tak poté, co požaduje za neudržitelnou situaci v Iráku demisi nejbližších spolupracovníků prezidenta Bushe, včetně viceprezidenta Cheneyho, ministra obrany Rusmfelda, národně bezpečnostní poradkyně Riceové a šéfa CIA George Tenneta.

Senátor John Kerry mezitím odmítl, že by chtěl oznámit přijetí své kandidatury až ve chvíli, kdy to učiní George Bush a učiní tak o měsíc dříve, na demokratickém sjezdu v Bostonu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme