Krize v Ramalláhu trvá

Palestinský ministr místní správy Saíb Irikát a velitelé izraelské armády jednali na vojenské základně severně od Ramalláhu o krizi kolem sídla palestinské samosprávy. To od minulého čtvrtka obléhá izraelská armáda. Palestinci podle internetové stránky deníku Haarec odmítají splnit podmínku Izraele a předat seznam osob, které se do sídla uchýlily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budovy Arafatova sídla v Ramalláhu | Foto: ČTK/EPA

Podle izraelských představitelů bude Arafat izolován do té doby, dokud nevydá dvacet Palestinců, které Izrael stíhá za organizování teroristických akcí. Palestinský předák to odmítá. Demolice budovy, ve které se nachází Arafat s téměř 200 spolupracovníky a členy ochranky, ale zřejmě definitivně skončila. K systematickému ničení prezidentského komplexu, z něhož už zbyla jenom tato jedna budova, Izrael přistoupil po posledních dvou palestinských sebevražedných útocích z minulého týdne, které si vyžádaly životy šesti Izraelců.

Premiér Ariel Šaron dnes prohlásil, že židovský stát možná brzy zahájí ofenzívu v pásmu Gazy, které slouží jako základna radikálního hnutí Hamas.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme