Krize ve Venezuele ohrožuje celou polokouli. USA nebudou nečinně přihlížet, řekl viceprezident Pence

Spojené státy nebudou nečinně přihlížet politickému vývoji Venezuely. Na obnovení demokracie prý vynaloží veškeré ekonomické a diplomatické úsilí. Řekl to americký viceprezident Mike Pence.

Kartagena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos (vlevo) a americký viceprezident Mike Pence. | Zdroj: Reuters

Pomalé nastolování diktatury ve Venezuele podle Penceho ohrožuje bezpečnost celé západní polokoule. Pence stále doufá, že se venezuelskou krizi podaří vyřešit mírově. O situaci viceprezident právě jedná v Kolumbii, kam v posledních týdnech podle OSN utíkají denně tisíce obyvatel sousední Venezuely.

Pro Venezuelu máme mnoho možností a je mezi nimi i vojenské řešení, prohlásil Trump

Číst článek

Chtějí tam mimo jiné nakoupit základní potraviny a léky, které kvůli hospodářské krizi ve Venezuele nejsou dostupné.

Občané také už několik měsíců protestují proti socialistické vládě a prezidentovi Nikolásovi Madurovi. Při nepokojích, které se Venezuela snaží potlačovat, zemřelo od dubna už 140 lidí.

Americký viceprezident ještě v pondělí přeletí do Argentiny. V týdnu se přesune do Chile a svou cestu po zemích Latinské Ameriky zakončí návštěvou Panamy.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme