Krizový štáb lety sportovních letadel nezakázal

Česká republika není bezprostředně ohrožena teroristy. Jediným krizovým místem podle ministra vnitra Stanislava Grosse zůstává budova Radia Svobodná Evropa v centru Prahy. Přijatá bezpečnostní opatření proto zůstanou i nadále zachována. Rozhodl o tom meziresortní krizový štáb, který se po týdnu znovu sešel. Štáb také zvažoval opětovný zákaz letů malých sportovních letadel - nakonec ho ale nevydal.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V poslední době došlo k několika případům, kdy soukromí letci narušili bezletovou zónu našich jaderných elektráren. Ministr Gross po jednání krizového štábu na piloty malých letadel znovu apeloval, aby zakázané zóny respektovali. V opačném případě budou tyto lety zakázány.

Ministr vnitra také opětovně potvrdil, že pražskému sídlu Radia Svobodná Evropa skutečně hrozil teroristický útok. Bezpečnostní složky podle něj získaly konkrétní informace, jak by útok mohl být proveden. Na jejich základě pak bylo rozhodnuto o rozmístění obrněných transportérů v okolí budovy RFE.

Kolik státní pokladnu doposud stála mimořádná bezpečnostní opatření, přijatá po teroristických útocích z 11. září, zatím nebylo spočítáno. Pouze mzdové příplatky za víkendy a přesčasy policistů, vojáků a hasičů se ale pohybují kolem částky 30 milionů korun.

"Terorismus nemá konkrétní náboženství ani žádnou vlast". Tak komentují současný celosvětový problém velvyslanci Palestiny, Alžírska a Egypta v naší zemi, kteří se v pátek sešli s předsedou Poslanecké sněmovny Václavem Klausem. V této souvislosti ho také ujistili, že arabské státy nedávné teroristické útoky na USA odsoudily a obětem vyjádřily solidaritu. Palestinský velvyslanec Samím Abdal Fattáh se i za své kolegy zároveň ohradil proti úvahám některých sdělovacích prostředků o spojení těchto útoků s arabskými národy a s Islámem. V reakci na to šéf dolní komory našeho parlamentu zdůraznil: "Já jsem ubezpečil pány velvyslance, že nikdo z nás není tak hloupý, aby dělal jednoduchá rovnítka mezi slovem arabský svět a terorismus nebo islámské náboženství a teroristické akty, že my tyto věci vidíme daleko jemněji."

Milan Kopp, Dušan Valenta, Marika Táborská, Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme