Krvavý únos na jihu Filipín

Dva ze šesti rukojmích, unesených muslimskými povstalci ze Skupiny Abu Sayyafa na jihu Filipín, únosci podřezali. Hlava prvního Filipínce byla nalezena v blízkosti armádního ústředí v metropoli ostrova Jolo, hlava druhého pak nedaleko tržiště v tomtéž městě. Šest Svědků Jehovových jedoucích v džípu zastavili v úterý dva ozbrojenci ve městě Patikul na převážně muslimském ostrově Jolo, který je jednou z bašt Skupiny Abu Sayyafa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Čtyři ženy teroristé nadále zadržují. Muslimského řidiče naopak propustili na odlehlém místě na svobodu. Oběťmi únosu byli chudí Filipínci pocházející z města Zamboanga na jihofilipínském ostrově Mindanao. Podle úřadů se jedná o první útok povstalců po půlroční vojenské kampani vedené proti nim Spojenými státy a vládou v Manile. Skupina Abu Sayyafa, dávaná do spojitosti s teroristickou sítí Al Káida, usiluje o vytvoření islámského státu na jihu převážně katolických Filipín.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme