Krvavý únos na jihu Filipín

Dva ze šesti rukojmích, unesených muslimskými povstalci ze Skupiny Abu Sayyafa na jihu Filipín, únosci podřezali. Hlava prvního Filipínce byla nalezena v blízkosti armádního ústředí v metropoli ostrova Jolo, hlava druhého pak nedaleko tržiště v tomtéž městě. Šest Svědků Jehovových jedoucích v džípu zastavili v úterý dva ozbrojenci ve městě Patikul na převážně muslimském ostrově Jolo, který je jednou z bašt Skupiny Abu Sayyafa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Čtyři ženy teroristé nadále zadržují. Muslimského řidiče naopak propustili na odlehlém místě na svobodu. Oběťmi únosu byli chudí Filipínci pocházející z města Zamboanga na jihofilipínském ostrově Mindanao. Podle úřadů se jedná o první útok povstalců po půlroční vojenské kampani vedené proti nim Spojenými státy a vládou v Manile. Skupina Abu Sayyafa, dávaná do spojitosti s teroristickou sítí Al Káida, usiluje o vytvoření islámského státu na jihu převážně katolických Filipín.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme