Krveprolití v Iráku pokračuje

Počet obětí dnešních dvou útoků v iráckých městech Kirkúk a Baakuba stoupl nejméně na třicet. Irácký parlament dnes ale také udělil důvěru novému kabinetu a na severu země byl při slavnostním ceremoniálu uveden do funkce prezident autonomní provincie iráckého Kurdistánu Masúd Barzání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Foto: ČTK/AP

V severoiráckém Kirkúku zamířil sebevražedný atentátník proti velkému seskupení státních zaměstnanců, kteří čekali na svou výplatu u okénka banky Ráfidajn. Stalo se tak na tržišti plném lidí.V Baakubě ozbrojenci použili automobil naplněný výbušninami, zaparkovaný u silnice, proti hlídce irácké policie.

Jak uvedla televize Al-Džazíra, mezi oběťmi byly i dvě děti. Kromě těchto útoků byla do Bagdádu převezena těla více než dvou desítek Iráčanů, kteří se stali na západě země obětí útoků ozbrojenců.

Stále více se mluví o blížícím se procesu se svrženým prezidentem Saddámem Husajnem, pro kterého většina Iráčanů, zejména šíitů a Kurdů, požaduje trest smrti.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme