Krveprolití v Iráku pokračuje

Počet obětí dnešních dvou útoků v iráckých městech Kirkúk a Baakuba stoupl nejméně na třicet. Irácký parlament dnes ale také udělil důvěru novému kabinetu a na severu země byl při slavnostním ceremoniálu uveden do funkce prezident autonomní provincie iráckého Kurdistánu Masúd Barzání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

V severoiráckém Kirkúku zamířil sebevražedný atentátník proti velkému seskupení státních zaměstnanců, kteří čekali na svou výplatu u okénka banky Ráfidajn. Stalo se tak na tržišti plném lidí.V Baakubě ozbrojenci použili automobil naplněný výbušninami, zaparkovaný u silnice, proti hlídce irácké policie.

Jak uvedla televize Al-Džazíra, mezi oběťmi byly i dvě děti. Kromě těchto útoků byla do Bagdádu převezena těla více než dvou desítek Iráčanů, kteří se stali na západě země obětí útoků ozbrojenců.

Stále více se mluví o blížícím se procesu se svrženým prezidentem Saddámem Husajnem, pro kterého většina Iráčanů, zejména šíitů a Kurdů, požaduje trest smrti.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme