Ukrajina zaútočila na sídlo ruské Černomořské flotily. Hrozí další úder, varují úřady

Ukrajinské síly podnikly raketový útok na sídlo Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymském poloostrově, uvedl v pátek na komunikační platformě Telegram gubernátor města Michail Razvožajev. O možných obětech nebo škodách zatím neinformoval. V dalším příspěvku občany Sevastopolu varoval, že hrozí další útok, a vyzval je, aby se schovali do krytů.

Sledovali jsme online Sevastopol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská fregata Admirál Gorškov

Ukrajinské síly podnikly raketový útok na sídlo Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymském poloostrově, uvedl v pátek na komunikační platformě Telegram gubernátor města Michail Razvožajev (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Podle ukrajinské agentury Unian se na sociálních sítích šíří také informace o zaktivování protivzdušné obrany u letiště Belbek na ukrajinském poloostrově Krym, který od roku 2014 Rusko okupuje, a hlasitých zvucích v místech, kde jsou ruské vojenské posádky na základně Saky a Hvardijske. Zprávy ale nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

K sídlu Černomořské flotily podle telegramových informačních kanálů mezitím dorazilo nejméně deset sanitek, uvedl portál Meduza. Na telegramu se také šíří videozáznamy hustého dýmu, které údajně zachycují dnešní útok, i fotografie poškozeného sídla flotily.

„Na místo se vydaly operativní služby. Informace o raněných se upřesňují. Prosím o zachování klidu. Nezveřejňujte fotografie ani videa,“ napsal Razvožajev k útoku na sídlo ruské flotily. Asi o čtvrt hodiny později informoval o nebezpečí dalšího útoku a zveřejnil také instrukce, co dělat při vzdušném poplachu.

jar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme